Superbetin’de Cep Bank İle Nasıl Para Yatırılır?

Superbetin Cep Bank

Superbetin kullanıcılarının en çok kullan dığı yatırım yöntemlerinin başında Cepbank gelmektedir.

Superbetin anlaşmalı olduğu 7 banka ile birlikte birde yeni olarak BKM Express yöntemini sizlere sunmaktadır. Anlaşmalı olduğu bankalar Akbank, Garanti Bankası, İşbank, DenizBank , Yapı Kredi Bankası, İng Bankası, PTT Cepbank.

Superbetin’ de cepbank yöntemi olarak en az 50 TL en fazla Superbetin 1000 TL yatırabiliyorsunuz. Para Yatırma Kısmından Cepbank Bölümünü seçerek işlemi sonuçlandırabilirsiniz. Superbetinde cepbank maksimum süre olarak 30 dakikada sonuçlanmaktadır, 30 dakikayı geçen bir cepbank işlemi bulunmamaktadır. Cepbank normal olarak 10 ile 15 dakika arasında sonuçlanmaktadır. Cepbank yapamıyorsanız veya hata alıyorsanız Superbetin Cepbank Departmanı tarafından arama talep edebilir veya canlı sohbet hattına yazarak yardım alabilirsiniz.

 

Anlaşmalı Cepbank Sistemleri Nasıl Yapılmaktadır?

Garanti Bankası:

Garanti Bankası ile kendi kendinize veya tanıdığınız bir kişinin numarası ile bu yöntemi kullanabiliriz. İlk önce garanti bankası müşteri temsilcilerini arıyarak cepbank özelliğini aktifleştirmeniz gerekmektedir. Ardından İnternet bankacılığınıza girerek bankanıza kayıtlı olan numara ile işlem yapabilirsiniz. Bu işlemden sonra alıcı numara belirlediğiniz numara 4 Haneli bir referans numarası sms yoluyla gelmektedir. İşlemleri tamamladık dan sonra Superbetin Para Yatırma link’ine tıkladıkdan sonra 2.sırada olan Cepbank Bölümünü seçip ardından gelen sayfada Garanti Bankasını seçiyorsunuz.

Gönderen Tel No’ ya Gönderen kişi siz iseniz sizin numaranızı yazıyorsunuz Alıcı Tel No’ya referans numarası sizin telefonunuza geldiyse kendi numaranızı yazıyorsunuzi, tanıdığınız numaranıza geldiyse tanıdığınızın numarasını yazmanız yeterlidir. Miktar kısmına internet bankacılığınızda belirlediğiniz miktarı yazmanız gerekmektedir 10 ve katı olcak şekilde en az 50 TL yazabilirsiniz. Şifre kısmına tarafınıza veya tanıdığınızın telefonuna gelen 4 Haneli Referans numarasını yazıyorsunuz. Şimdi Yatıra tıklarak işlemin sonuçlanmasını bekliyebilirsiniz.

 

Yapı Kredi Bankası:

En tercih ve en çok kullanılan cepbank bankalarından birisidir Yapı kredi bankası, Alıcı belirlemenize gerek kalmadan kendi kendinize yatırım yapabileceğiniz bir banka sistemidir. İlk önce cepbank özelliğinin aktif olması gerekmektedir hemen bankayı arıyarak aktifleştirebilirsiniz. Telefonunuzdan yada bilgisayarınızdan internet bankacılığınıza girerek cebe havale kısmından işlem yapabilirsiniz. Garanti bankasından farklı olarak burada Sizlere TC kimlik numarası sormaktadır. Bu Tc kimlik numarasının kime ait olduğu önemli değildir işlemi tamamladığınızda 5 haneli referans numarası sms olarak sizlere gelicektir. Şimdi Superbetin’de Cepbank formunuzu doldurmanız gerekmektedir. Yapı kredi Bankasını seçerek işlem sırasında yazmış olduğunuz TC Kimlik Numarasını yazmanız gerekmektedir.

Alıcı Tel No’ya kendi kendinize işlem yaptığınız için kendi numaranızı yazmanız gerekmektedir . Gönderen Tel No’ ya göndere siz olduğunuz için kendi numaranızı yazmanız gerekiyor tekrardan. Şifre kısmına Telefonunuza  sms olarak geken 5 Haneli Referans numarasını yazıyorsunuz. Miktar kısmına gönderdiğiniz miktarı yazıyorsunuz örneğin 90 TL. Şimdi Yatıra tıklayarak işlemin Superbetin cepbank departmanında sonuçlandırılmasını bekliyebilirsiniz.

 

 

 

Akbank:

Superbetin’de kendi kendinize cepbank yapabileceğiniz diğer bir banka Akbank olmaktadır. Akbank’ a sında da Cepbank özelliğinin aktif olması gerekmektedir. TC kimlik isteniliyor cepbank bölümünde kendi TC numaranızı yazarak cepbank formu doldururkende bu numarayı yazarak işlem yapabiliyorsunuz. Gönderdiğimizde telefonunuza sms olarak gelen 8 Hanali Referans numara gelmektedir. Cepbank yatırım seçeneklerinden Akbank’ı seçerek işlem sırasındaki TC kimlik numarasını yazmanız gerekmektedir. Alıcı Tel No kısmına alıcı kendiniz iseniz kendi numaranızı yazmanız gerekmektedir. Gönderen Tel No’ya bankamıza kayıtlı olan işlem yaptığınız numarayı yazıyorsunuz. Referans numarasına Telefonunuza gelen 8 Haneli Referans numarasını yazmanız yeterlidir ve işlem sırasında belirlediğiniz işlem miktarını yazmanız yeterli olucaktır. Şimdi yatır kutucuğuna tıklıyarak işlemin sonuçlandırılmasını bekliyorsunuz.

 

İş Bankası:

Cepbank’da İşbankası ile kendi kendinize işlem yapamamaktasınız. İlk önce cepbank özelliğini aktifleştiriyorsunuz. İnternet bankacılığınızdan bankanıza kayıtlı olan numaradan tanıdığınız bir kişi ile cepbank yapabilirsiniz. İşlemi gerçekleştirirken TC Kimlik numarası istenmektedir ve kesinlikle gönderen kişinin Tc kimlik numarasını yazmanız gerekmektedir. İşlemi tamamladığınızda gönderdiğiniz numara 8 haneli bir referans numarası sms olarak gelicektir. Superbetin sayfasından cepbank formuna girerek İş Bankasını seçiyorsunuz İlk kutucukta sizlerden referans numarası istenmektedir. Alıcı TC kimlik numarası gönderdiğiniz numara sahibine ait olucak şekilde miktarıda yazdıktan sonra Şimdi Yatır kısmına tıklayıp işlemin sonuçlandırılmasını bekliyebilirsiniz.

 

DenizBank:

En çok uğraştıran cepbank bankaları arasında Denizbank yer almaktadır. Deniz bank ile İşlem yapabilmeniz için DenizBank’a ait mobile uygulaması olan Fastpay’ı Telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. İndirdikten sonra Tc kimlik numaranızı girerek, sizlerin belirleyeceği 6 haneli bir kod ile kayıt olabilirsiniz. DenizBankası’da kendi kendinize işlem yapmanıza izin vermemektedir. Tanıdığınız birinin telefon numarasına göndere bilirsiniz. İşlem sonrasında tandığınız kişinin telefon numarasına 6 Haneli şifre gelicektir. Superbetin Cepbank formun’da DenizBank’ı seçerek Göndere Tel No bankanızın kayıtlı olan numaranızı yazıyorsunuz. Alıcı Tel No kısmına gönderdiğiniz kişinin numarasını yazmanız gerekmektedir. Miktar kısmına işlem yaparken yazdığınız miktarı yazmanız gerekmektedir. Şifre kısmına Tanıdığınızın telefonuna gelen 6 Haneli şifreyi yazıyorsunuz. Şimdi Yatır kutusuna tıklıyarak işlemin sonuçlandırılmasını bekliyorsunuz.

 

İng Bankası:

Kendi kendinize işlem yapamadığınız bir diğer bankalar dan birisidir İng Bankası. Bir tanıdığınızın telefon numarasına işlem yapabilirsiniz. Tarafınızdan Tc kimlik numarası isteyecektir işlem sırasında yaptığınız tanıdığınız kişinin Tc kimlik numarasını yazmanız yeterlidir. Alıcı olarak belirlediğiniz numaraya İng bankasından 6 Haneli bir Referans numarası sms olarak gelecektir. Superbetin Cepbank bölümünden İng bankasını seçtikten sonra, Alıcı kişinin Tc kimlik numarası yazılacaktır. Alıcı olarak belirlediğiniz referans nuarasının geldiği numarayı Alıcı Tel No kısmına yazmanız yeterlidir. Referans numarasına 6 haneli telefona gelen referans numarasını yazmanız yeterlidir. Belirttiğiniz miktarı miktar kısmına yazarak şimdi yatır kutucuğuna basarak işlemi bitirip Superbetin Cepbank departmanın işlemi sonuçlandırmasını bekliyebilirsiniz.

 

PTT CepBank:

Superbetin PTT Cepbank ile para yatırmayı sizlere sunmaya başlamıştır. Sizleri hiç uğraştırmadan kolay ve günvenli olarak yatırabilirsiniz. PTT Cepbank ile para yatırmak için öncelikle bir PTT interaktif posta çeki hesabınızın olması gerekiyor. Hesabınız var ise http://ptt.gov.tr sitesine giriş yaparak, sağ üst köşede yer alan online işlemler kısmından interaktif posta çeki seçeneğine tıklamanız gerekmektedir. Eğer hesabınız yoksa size en yakın PTT şubesine giderek kendinize interaktif posta çeki başvurusunda bulunabilirsiniz.

TC kimlik numaranız veya Müşteri numaranız ile birlikte şifrenizi girerek giriş sağlıyabilirsiniz. Giriş sırasında kayıtlı cep telefonu numaranıza tek kullanımlık bir şifre gelecektir. Bu şifreyide girmeniz durumunda  giriş işlemi başarılı olucaktır. Para Transferi bölümünden, mobil havale seçeneğinden para gönderebilirsiniz. Bu ksımda kendi hesabınıza gönderim yapacağınız için göndereceğiniz tutarı ve kendi tutarınızı yazıyorsunuz. İşlemi bitirdikten sonra işlemi onaylarak işlemi  tamamlıyoruz. Telefonunuza son olarak bir mobil havae şifresi gelecektir.

PTT ATM’lerinden kartsız işlem yapmak için bir PTT ATM noktasına giderek hesaba para yatırma, Tc kimlik numaranı ve hesap numaranı girerek devam tuşuna basıyorsunuz. Ardından ödeme seçeneklerinden diğer seçenekleri tıklıyoruz ve işlemi onaylıyoruz. Sonrasında sitemize giriş yaparak para yatırma cepbank kısmına giriş yaparak PTT Cepbank bölümüne girerek alıcı telefonunuzu kendi numaranızı giriyorsunuz. Ardından gelen sms şifresini ilgili kısıma yazarak onayladıktan sonra işlemi sonlandırıyoruz.

 

BKM Express Cepbank:

Superbetin BKM Express Cepbank seçeneği ile sizlerin daha kolay ve rahat yatırım yapmanızı sağlamaktadır. Anlaşmalı olunduğu bankalar şu şekildedir, Teb bankası, Ziraat Bankası, Bank Asya, Finansbank, Akbank, Yapıkredi baklarıyla çalışmaktadır. Türkiye çapında en çok tercih edilen bu bankalar ile güvenli bir şekilde yatırım sağlıyabilirsiniz. İlk yapmanız gereken BKM Express uygulamasını telefonunuza indirmeniz gerekmektedir. App Store veya Google Play üzerinden BKM EXPRESS uygulamasını telefonunuza indirip kurmanız gerekmektedir.

Kurulum sona erdikten son çalıştırmanız gerekiyor. Giriş yaptıkdan sonra yeni bir üyelik aktifleştirebilirsiniz. Ardından para transferi butonuna, sonrasında para gönder butpnuna tıklayınız. Karşınıza iki farklı seçenek çıkacaktır. Sizler bu seçenekten ilk olarak telefona gönder seçeneğini seçiyorsunuz. Gönderdiğiniz kişinin telefon numarasını girerek işleme devam ediyorsunuz. Sonra, Atm’ye nakit gönder butonuna tıklıyoruz. Paranızı 10 ve katları şekilde giriniz 50 tl üstü olucak şekilde.

Alıcı kişinin telefonuna bir SMS gelecektir.Sonra ise Superbetin’ e girerek cepbank formunu açıp BKM EXPRESS’i seçmeniz gerekmektedir. Ardından Tc kimlik numaranızı giriyorsunuz, Alıcı telefon numaranızı yazdıkdan sonra, gönderen numarayı belirmeniz gerekmektedir. Sms ile gelen referans numarsını yazmanız durumunda karşısında bulunan yere Kullanığınız bankanın adını kesinlikle yazmanız gerekmektedir. Miktarıda girdikten sonra Şimdi Yatır kutucuğuna tıklıyarak işlemi sonlandırıp Superbetin Cepbank Departmanın işlemi sonuçlandırmasını bekliyebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

5/5 - (3 votes)