PTT Cepbank Havale

PTT Cepbank Havale son zamanlarda oldukça sık kullanılan ve kolay işlem sağlanabilen bir para transferi yöntemidir. Kullanım alanları oldukça yaygın olan bu yöntem günümüzde bahis siteleri tarafından da oldukça sık kullanılmaktadır. Superbetin ‘ de PTT ile yatırım yapabilirsiniz ;

Süperbetin

PTT Cepbank Havale

Teknolojinin gelişmesi ile birlikte artık PTT Cepbank havale işlemlerine sahip olarak sizlere tek bir tuşla para gönderme kolaylığı sunmaya başladı. Bu aşamada ilk olarak bir akıllı cep telefonuna sahip olmanız gerekiyor. Google Play Store veya Android üzerinde yapacağınız PTT Bank mobil uygulaması indirme işlemi sonrasında bütün bankacılık işlemlerinizi tek bir tuşla yapma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu aşamada bir ek ücret ödemenize de gerek yok. Sadece IOS ya da Android işletim sistemi fark etmeksizin bir akıllı cep telefonuna sahip olmanız ve PTT Bank müşterisi olmanız yeterlidir. PTT Bank müşterisi olmanız durumunda herhangi bir PTT şubesine giderek mobil bankacılık şifresi alabilir ya da canlı destek birimi üzerinden yeni bir şifre ve kullanıcı adı alabilirsiniz. Bu şifreler sizlerin güvenliği için 3 ayda bir yenileniyor. Yeni şifrelerin ise eskisinden tamamen farklı olması gerekiyor. Ayrıca para gönderme ve para çekme aşamalarında sizlere verilen şifreleri hiç kimseyle paylaşmayınız. PTT Cepbank havale aşamasında neler yapmanız gerektiğinden ise şimdi söz edeceğiz.

Süperbetın CEP BANK

PTT Cebe Havale Nasıl Yapılır?

PTT Cepbank havale işlemleri son zamanlarda PTT’nin bankacılık alanında yaptığı atılımlar ile birlikte gelişmeye başladı. Hem kolay, hem hızlı hem de güvenilir bir şekilde para göndermenizi sağlayan PTT, sizlere zaman bakımından da büyük bir tasarruf sağlıyor. Bilindiği üzere PTT şubeleri genelde yoğun ve kalabalık oluyor. Öncelikle bu kurum sizlere 3 farklı kanal üzerinde para gönderme ve para çekme şansı tanıyor. Havale aşamasında yurt içi havale bölümüne tıklayarak para göndermek istediğiniz kişinin adını, soyadını, cep telefonu numarasını ve TC kimlik numarasını yazmanız gerekiyor. İstediğiniz adrese veya kuruma da para gönderebiliyorsunuz. Eğer bir kuruma para göndereceksiniz banka hesap numarasını ya da hazır kategoriler üzerinden kurumu seçebilirsiniz. PTT iş yerlerinden de öğrenebileceğiniz şifreniz ile yurt içi havale hizmetlerinden bu şekilde yararlanabiliyorsunuz.

Diğer bir seçenek ise yurt dışı havale işlemidir. Euro veya Dolar başta olmak üzere çeşitli para birimleri ile birlikte direkt olarak para gönderebiliyorsunuz. Elektronik Havale hizmeti veren ülkeler ve anlaşmalı şirketler de PTT’nin resmi sitesinde gösteriliyor. Almanya, Çek Cumhuriyeti, İtalya, Romanya, Tayland, Arnavutluk, Fransa, Japonya, Slovakya, İspanya, Letonya gibi ülkelere ve daha pek çok Avrupa ülkesine PTT Cepbank havale işlemleri ile doğrudan para gönderebiliyorsunuz.

PTT Mobil Havale Sorgulama

PTT mobil şubesi üzerinden para gönderme işlemlerinizi yaptıktan hemen sonra bütün süreci takip edebilirsiniz. Cep telefonlarınız üzerinden referans numarasına bakarak, paranızın ulaşıp ulaşmadığını kontrol edebilirsiniz. Gönderilme aşamasında olan paralar, bekleyen işlemler sekmesinin hemen alt bölümünde yer alır. Tamamlanan işlemler ise gerçekleştirilenler bölümünde bulunur. Herhangi bir aksama olması durumunda müşteri hizmetlerine günün her anında bağlanabilirsiniz.

5/5 - (1 vote)