Futbolda Elle Oynama Kuralları

Futbolda Elle Oynama Kuralları 2 Mart Cumartesi toplanacak FIFA tarafından güncellenecek. Buna göre elle oyunda ki kural değişiklikleri yaşanacak. FIFA 2 Mart günü İskoçya’da yapacağı toplantının ardından kurallarda değişiklik yapacak. Futbola, spora ve bahislere dair her şey ise Superbetin giriş adresinde olacak.

 

Oldukça köklü değişikliklerin yaşanması bekleniyor. Buna göre futbolda elle oynama kuralları üzerinde oldukça farklı değişiklikler olacak. Sizlerde bunu takip edebilirsiniz. Kale atışlarında diğer futbolcu top ceza sahasını terk etmeden topa dokunursa bu atış tekrar edilmekteydi. Bu da futbolda oyun içerisinde zaman kayıplarına neden oluyordu. Zaman kayıplarına müdahale etmek için kural değiştirilecek ve diğer oyuncular topla ceza sahası içinde de oynayabilecek. Buna göre FIFA’nın açıkladığı kurallardan biri bu. Oyun içerisinde elle mi oynadı, futbolcunun eline mi çarptı sorunsalını da kaldırmak için FIFA toplantı yapıyor.

Yeni kurallara göre hakemler artık oyun içerisinde teknik direktörlere de kırmızı ve sarı kart gösterebilecek. Sadece oyunda uyarı ile bir işlem olmayacak.

Oyuncu değişikliklerinde ki zaman kaybını da engellemek için FIFA yeni kuralara göre çıkan oyuncunun sahanın her neresinde dışına yakınsa oradan çıkmasını sağlayacak. Aksi halde sarı kart görebilecek. Hakem atışlarında artık top ortaya bırakılmayacak. Son topa sahip olan takımdan başlayacak.

 

Futbolda Elle Oynama Kuralları bu şekilde değişiklik gösteriyor. Futbol severler buna göre yeni kart kurallarını da inceleyebilir. Futbola ve spora dahil herşey Superbetin sitesinde gerçekleşecek. Superbetin giriş adresinde, siz de son kurallara dahil herşeyi görebilirsiniz.

5/5 - (2 votes)