Fenerbahçenin Alacağı Ceza Belli Oldu !

Olaylı geçen Türkiye kupası yarı final rövanş karşılaşması Şükrü Saraçoğlu Stadında başlanmış ancak mücadele çıkan olaylar sonrasında tatil edilerek yarıda kalmıştı. Olaylara sebep olan ev sahibi takımın taraftarlarının karşıtığı olaylar sonrası Fenerbahçenin alacağı ceza belli oldu.

Türkiye kupasında yine olaylı geçen ve 3 kırmızı kartın çıktığı Vodafone Park’taki mücadele 2-2 lik sonuç ile noktalanmıştır. Rövanş karşılaşmasında ise gerginlik ve olaylar devam etti ancak bu kez karşılaşma tamamlanamayarak yarıda tatil edildi. Saha olaylarına neden olan Fenerbahçe taraftarlarının yaratmış olduğu karmaşa bir türlü engellenemedi ve sonlandırılamadı bunun üzerine hakem Mete Kalkavan karşılaşmayı tatil etmek zorunda kaldı. Beşiktaş teknik patronu Şenol Güneş sarı lacivertli tirübünlerden gelen bir cisim ile kafasından yaralanmış ve beş dikiş atılmıştır. Bu derece büyüyüen olaylşarın yatıştıtılması mümkün olmayında mücadelenin tatil edilmesi kaçınılmaz bir son oldu. Futbol severler şu anda Fenerbahçe takımının alacağı ceza konusunda merak içerisinde bulunmaktadırlar.

Fenerbahçenin Alacağı Ceza Nedir ?

Sarı lacivertli takımı yaşanan olaylar sonrasında büyük bir ceza bekliyor. İşte Fenerbahçe’nin alacbileceği tarihi ceza !!!

  • Fenerbahçe hükmen 3-0 mağlup ilan edilecek.
  • Fenerbahçe takımı kupadan ihraç edilecek.

Siyah beyazlıların ocası Şenol Güneş’e isabet eden tehlikeli cisimden sonra hakemlerin yönlendirmesi ile soyunma odasına giden Beşiktaş takımının ardından hakem Mete Kalkavan ve federasyon temsilcileri Celalettin Yavuz ile Recep Kulak’ın yaşananları futbol federasyonuna rapor ettiği açıklanmıştı. Federasyonun talimatlarına göre ise  güvenlik nedeni ile mücadelenin tamamalanmaması başlıklı 19. madde de yer alan kurallar ise şu şekildedir.

Yarım Kalan Maç Ne Olur ?

Futbol federasyonu talimatlarına göre maç eleme usülüne göre dünelenmişse TFF yönetim kurulu hükmen mağlubiyet kararı ile beraber takımın o sezson için bu müsabakalardan ihracına karar verir. Bu durumda disiplin kurulu, eylemin ağırlığına göre ilgili takımın ertesi sezon da kupadan ihracına karar verebilir ibaresi yer almaktadır. TFF kurulu yaptığı değerlendirmeler neticesinde müsabakanın tatil kararını uygun görmediğinde ise karşılaşmanın farklı günde kaldığı yerden devam etmesi kararınıda verebilmektedir. Ya da yarı da kaldığı skor ile tescilini de açıklayabilmektedir. Disiplin kuruluna saha olayları nedeni ile sevk edilen Fenerbahçenin alacağı ceza içerisinde para cezası, saha kapatma, seyircisiz oynama cezaları da sarı lacivertli takıma verilebilecektir.

Rate this post