Dünya Kupası En Gollü Maçları

Dünya Kupası bünyesinde tarihe geçmiş, her zaman için milyonlarca kişi tarafından da anımsanacak olan müsabakalar bulunuyor. Gösterilen performanslar, elde edilen sonuçlar, atılan gol sayıları itibariyle bu zamana kadar en fazla dikkat çeken takım Macaristan olmuştur. Otuz yıla yakın bir aralıkla iki kez turnuvanın en çok gol atılan maçlarına imza atılmış olması, doğal olarak uzun yıllar boyunca turnuvanın kaderi de gol sayıları itibariyle etkilenmiştir. Dünya Kupası en gollü maçları yayınlanırken galibiyetlerin fark oranları, en çok şut çekilen müsabakalar, kazanan ekipler, en çok kaybeden ekipler de yayınlanıyor. Her bir detayın kayıt altına alınıyor olması, merak eden bireylerin de rahatlıkla incelemesini sağlıyor.

Dünya Kupası’nda En Çok Gol Atılan Maçlar

2018 yılında oynanacak olan maçlarda tarihi bir fark olması beklenmiyor. Bunun temel sebebi ise, geçmişteki farklarda olduğu gibi, kadro yapılarının aşırı değerlerinin bulunmuyor olmasıdır. Aralarda yüzlerce kat bulunmaması sayesinde hem Güney Amerika ekipleri hem de diğer bölgelerdeki takımlar kalitelerini net olarak gösterebiliyorlar. Dünya Kupası en gollü maçları iki kez Macaristan, bir kez Yugoslavya, bir kez İsveç, bir kez Uruguay, bir kez Almanya milli takımı tarafından tarihe geçmiştir.

 

  • 1982 yılında Macaristan milli takımı, El Salvador milli takımını 10 – 1 skorlarıyla mağlup etmiştir.
  • 1954 yılında Macaristan milli takımı, Güney Kore milli takımını 9 – 0 skorlarıyla mağlup etmiştir.
  • 1974 yılında Yugoslavya milli takımı, Zaire milli takımını 9 – 0 mağlup etmiştir.
  • 1950 yılında Uruguay milli takımı Bolivya milli takımını 8 – 0 mağlup etmiştir.
  • 2002 yılında Almanya milli takımı, Suudi Arabistan milli takımını 8 – 0 mağlup etmiştir.

Dünya Kupası Gol Tahminleri

Dünya Kupası ekiplerinden gelecek gollerin her zaman için hangi isimlerden geleceği tahmin edilemeyebiliyor. Almanya, Brezilya ve İspanya milli takımları arasında toplam gol sayısı itibariyle bir yarış olması bekleniyor. Hem hücumdaki başarıları hem de orta alanını hücumu destekleyecek şekilde kurmuş olmaları dikkat çekiyor. Doğal olarak bu durum, kadroların şekillenmesini ve tüm takımların değerlendirilirken dikkat çekmesini sağlıyor. Gollerin Avrupa temsilcileri başta olmak üzere, Güney Amerika temsilcilerinin de çok fazla atacağı şekilde kayıtlardaki yerini alacaktır. Grup aşamalarında genellikle üçer maç oynanıyor olması nedeniyle az gol olacağı düşünülse dahi, 10’un üzerinde gole rahatlıkla ulaşılıyor.

Dünya Kupası Grup Aşamaları Golleri

Grup aşamalarında atılan goller ve 10 güne dahi ulaşılmış olması nedeniyle, turnuvanın her türlü istatistikle ilgili htimalleri bulunuyor. Son derece başarılı, hücumda ve savunmada adını duyurmayı başarmış olan ekiplerin sayısı her geçen gün artış gösteriyor. İstediğiniz her zaman için tüm durumlarla ilgili bilgi edinebilir, detayları öğrenebilir ve problemlerle karşılaşmaksızın internetten veya televizyondan gollere ulaşabilirsiniz.  Sitede yer alan takımlar, grupları ve bahis oranlarını inceleyenler kazancını iki katına çıkarma hakkı elde eder. Dünya Kupası en gollü maçları belirlenirken sadece belirli kıtalara ve ülkelere göre değil, turnuva tarihinin 1930 yılından bu yana elde edilen sonuçlarına göre hareket ediliyor.

Bazı ekipler elinde olmasına rağmen hücum etmeyi bırakmış ve rakiplerini farklı mağlup etmek istememişlerdir. Bazıları ise zayıflıklarına bakmaksızın her ataklarında başarılı sonuç etmek amacıyla girişimlerde bulunmuştur. Bu aşamada Macaristan milli takımının iki kez en çok gol atılan maçlarda isminin bulunması ise dikkat çekiyor. Son dönemde başarılı sonuçlar alamayan ekip, 1982 ve 1954 yıllarında tarihe geçmiştir.

Dünya Kupası Maç Özetleri

Dünya Kupası müsabakalarında atılan goller, yaşanan diğer pozisyonlarla birlikte herkesin ulaşabileceği şekilde farklı kameralardan veriliyor. Böylelikle hem net olarak görülmesi hem de herhangi bir endişenin bulunmaması sağlanıyor. Almanya milli takımı Brezilya ve İspanya gibi şampiyonların dışındaki ekipler de her müsabakalarıyla göz önünde oluyor. İnternetten veya direkt olarak maçlar yayınlandıktan sonra oluşturulan özet görüntülerini takip edebilirsiniz.

Tüm ekiplerin gösterdikleri performanslar sayesinde Dünya Kupası en gollü maçları kayıtlardaki yerini almıştır. Son yıllarda ortaya koyulan performans, gösterilen başarılar, herkes tarafından büyük kitlelere ulaşılmasını sağlayan durumlar dikkat çekiyor. Avrupa genelindeki takımlar özellikle zayıf rakipleri karşısında 5 ve üzerinde gol sayısına çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorlar. Gol sayısına ek olarak pozisyon sayısı da çok fazla olan takımlar tarihe geçecek özet görüntülerin oluşmasını sağlayabiliyorlar.

5/5 - (1 vote)